اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 3345
 • نويسنده: site-admin
 • تاريخ: 3-07-1394, 20:52
3-07-1394, 20:52

ماساژ زیبایی صورت

دسته بندی: سبک های ماساژ, مقالات

ماساژ صورت

 

چین و چروکهای عمیق می تواند برای بسیاری از مردان و زنان آزار دهنده باشد.راههای برطرف کردن این چروک ها گزینه های گران قیمتی مثل بوتاکس و مواد شیمیایی لایه بردار می باشد اما راههای ارزانتری هم برای کاهش خطوط نازک و چین و چروک های حتی عمیق وجود دارد.یکی از این راهها ماساژ صورت می باشد که در جلوگیری از پیری پوست و حفظ جوانی و شادابی پوست بسیار موثر می باشد.
امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا از افراد سرشناس همانند بازیگران و هنرمندان تا حتی عموم مردم از ماساژ برای حفظ زیبایی و نشاط چهره خود بهره می برند.
در این مفاله ماساژی را به شما معرفی می کنیم تا بدون نیاز به فرد دیگر خود فرد بتواند بدون نیاز به شخص دیگری این تکنیک ها را بتواند روی عضلات و پوست صورت خود انجام دهد.

 


1- در ابتدا صورت را از هرگونه مواد آرایشی پاک می کنیم.سپس صورت را شسته و آن را با حوله گرم خشک می کنیم.در صورت تمایل می توان بعد ار شستشوی صورت از اسکراب یا لایه بردار پوست استفاده کرده و سپس دوباره صورت را شستشو می دهیم.استفاده از اسکراب قهوه در نرمی و لطافت پوست بسیار موثر می باشد.در ادامه مقداری روغن زیتون آماده کرده و سپس سر انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و آن را از بین 2ابروها تا ناحیه گیجگاهی حرکت می دهیم.این کار بایستی به آرامی انجام شده و هر بار که این تکنیک تکرار می شود می توانید اندکی بر فشار دست خود اضافه کنید.این ماساژ موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی خواهد شد.
این ماساژ در افرادی که هنگام صحبت کردن زیاد از عضلات پیشانی استفاده می کنند و روی پیشانی آنها چین های افقی و عمودی زیادی به وجود آمده بسیار مناسب است.مدت زمان این ماساژ 2 - 3 دقیقه می باشد.


2- ماساژ چین ابروها
حتما برایتان پیش آمده است که در هنگام گفتگو با دوستان و یا آشنایان خود متوجه بالا انداختن یکی از ابروها به بالا شده اید.این کار باعث به وجود آمدن چین های عمیقی در ناحیه بالای ابرو خواهد شد.برای برطرف شدن این چین ها کافی است با سر انگشتان دست خود ناحیه ابروها را ماساژ داده به گونه ای که انگشت بزرگ دست روی ابرو ها حرکت کرده و مابقی عضلات ناحیه بالا و پایین ابرو را ماساژ می دهد.به این ترتیب وقتی به پایین ابروها نزدیک می شوید با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه ها را نیز لمس کرده و این کار چندین بار تکرار کنید.تکرار این ماساژ در جهت خواب ابروها از سمت داخل به بیرون و در مدت 3-5 دقیقه تاثیر بیشتری خواهد داشت.


3- یکی دیگر از مناطقی که ممکن است یعد از 45سالگی با چین و چروک همراه شود فاصله میان لب بالایی و بینی است.این منطقه از جمله مناطقی است که ممکن است در سنین بالا مملو از چروک های عمیق و عمودی شود.برای پیشگیری از این چروک ها در ابتدا سر هر دو انگشت اشاره را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به مدت 30ثانیه به صورت ملایم فشار دهید.سپس سر 2انگشت اشاره را به آرامی به سمت گوشه های لب بکشید و آن را تا نزدیکی لاله گوشتان امتداد دهید.

4- افتادگی عضلات لب نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که در اغلب خانم ها در سنین بالای 40 سال دیده می شود که می تواند سطحی و یا عمقی باشد.برای پیشگیری از بروز این افتادگی و خطوط زیر لب و اطراف چانه ابتدا با سر 2 انگشت اشاره نقطه گودی را که روی چانه قرار دارد به مدت 30 ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندکی هر دو انگشت را به سمت گوشه های خارجی لب پایینی هدایت کرده و عضلات این ناحیه را تقویت کنید.


5- عضلات گونه
برای شروع این ماساژ ابتدا کف هر 2دست را به مقدار اندکی با روغن آغشته کرده و سپس آنها را روی دو طرف صورتتان قرار دهید به گونه ای که کف هر دو دستتان روی عضلات گونه قرار گیرد و سپس کف دستها را از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید.در هنگام پایین آوردن کف هر دو دست مراقب باشید کف هر دو دست از روی صورت برداشته شود و دوباره روی گونه ها قرار گیرد تا عضلات را به سمت بالا هدایت کند.با تکرار این ماساژ به مدت 3 -5 دقیقه می توانید عضلات گونه خود را تقویت کرده و فرم دهید.

6- روی هر دو گونه نقطه ای وجود دارد که ماساژ دادن آن موجب افزایش نشاط و شادابی پوست بدن می شود.این نقطه از جمله نقاطی است که در طب سنتی چین - طب سوزنی و طب فشاری از آن برای افزایش میزان نشاط و شادابی پوست استفاده می شود.این نقطه درست روی گونه ها و به موازات لاله گوش افراد به صورت قرینه وجود دارد.برای ماساژ این دو نقطه کافیست از دو انگشت اشاره خود کمک گرفته و این نقطه را برای 3 دقیقه فشار دهید.فشار دستتان نباید به حدی باشد که در گونه خود درد یا تغییر رنگ را احساس کنید.

ماساژ صورت عوارض دارو های شیمیایی و انواع کرم ها و لوسیون ها را به افراد تحمیل نمی کند و از طرفی هزینه چندانی ندارد.زیرا افراد می توانند با یادگیری برخی از ساده ترین اصول ماساژ به اعضای خانواده خود ماساژ را ارائه داده و حتی از اعضای خانواده خود نیز ماساژ را دریافت کنند.
این تکنیک ها به راحتی می تواند شما را از شر چین و چروکهای عمیقی که گدر عمر به شما تحمیل میکند رهایی بخشد .این تکنیک ها را 2-3 بار در هفته تکرار کرده و در اجرای آنها مداومت داشته باشید.

 

تهیه و تدوین : عباس ذکریاپور

 

 

 

 

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 3726
 • نويسنده: site-admin
 • تاريخ: 28-06-1394, 16:45
28-06-1394, 16:45

ماساژ یومی هوتراپی ژاپن

دسته بندی: سبک های ماساژ » ماساژ یو می هو تراپی ژاپن

همین طور که از نام این سبک ماساژ پیداست یکی از هدف های این سبک درمان می باشد.این سبک ماساژ قدمتی 30 ساله داشته که توسط استاد سایونجی به ثبت بین المللی رسیده است.ماساژ یومی هوتراپی ترکیبی از ماساژ سنتی تایلندی و شیاتسو می باشد که با استفاده از تکنیک های فشاری - مالشی و حرکات اصلاحی خود تاثیر فوق العاده ای در درمان انواع بیماری های جسمی و روحی دارد.از جمله موارد درمانی این ماساژ می توان به برطرف شدن سیاتیک - جابجایی لگن - کمر درد و ... اشاره کرد.به طور کلی عقیده استاد سایونجی بر این بود که علت بسیاری از مشکلات مفصلی - عضلانی و ... در بدن به دلیل عدم تعادل و جابه جایی در ناحیه لگن می باشد.استفاده از تکنیک های کراکینگ یا حرکات اصلاحی در این سبک باعث برطرف شدن این عدم تعادل در ناحیه لگن می شود.
ماساژ یومی هوتراپی ژاپن برای افرادی که علاقه مند به دریافت ماساژ با فشار زیاد و مالش هستند یک انتخاب ایده ال و مناسب می باشد.

ابر تگ‌ها: ماساژ یومی هوتراپی ژاپن, آموزش ماساژ یومی هوتراپی ژاپن

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2831
 • نويسنده: site-admin
 • تاريخ: 28-06-1394, 16:44
28-06-1394, 16:44

ماساژ سنگ داغ

دسته بندی: سبک های ماساژ » ماساژ سنگ داغ

استفاده از لوازم و ابزار برگرفته از طبیعت تاثیر ماساژ را چندین برابر می کند. یکی از ابزاری که امروزه در مراکز ماساژ مورد استفاده قرار میگیرد سنگ های انرژی دهنده بازالت می باشد.از مزایای استفاده از این سنگ ها انتقال گرما و انرژی مثبت به شخص - افزایش خاصیت آرامش بخشی و درمانی ماساژ و افزایش خاصیت و نفوذپذیری روغن های مورد استفاده می باشد.


این سنگ های آتشفشانی به دلیل اینکه گرما را مدت زمان بهتری در خود نگاه داشته و این گرما را به خوبی به بدن انتقال می دهند بسیار مناسب برای انجام ماساژ می باشند.


ماسژ سنگ داغ یکی از گرانترین - لذت بخش ترین و لوکس ترین نوع سبک ماساژ در دنیا می باشد به طوری که قیمت 90 دقیقه این ماساژ در ایران 180/000 الی 200/000 تومان و در دنیا 150 - 200 دلار می باشد.

ابر تگ‌ها: ماساژ سنگ داغ, ماساژ

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2876
 • نويسنده: site-admin
 • تاريخ: 28-06-1394, 16:44
28-06-1394, 16:44

ماساژ تایلندی

دسته بندی: سبک های ماساژ » ماساژ تایلندی

در دنیا انجام ماساژ با نام تایلندی به شکل های مختلفی صورت می گیرد.اما تنها یک نوع سبک ماساژ تایلندی وجود دارد که به نام ماساژ تایلندی سنتی در مدارس کشور تایلند آموزش داده میشود.این سبک از ماساژ با استفاده از تکنیک های فشاری با شست و پاشنه دست به همراه تکنیک های کششی و اصلاح مفاصل یک ماساژ فوق العاده برای افرادی است که علاقه مند به دریافت ماساژ با فشار زیاد هستند.این سبک از ماساژ یک سبک بسیار مناسب در برطرف شدن خستگی های عمیق عضلانی به دلیل اسید لاکتیک و همچنین برطرف شدن بسیاری از ناراحتی های عضلانی و مفصلی می باشد.
این سبک از ماساژ در 5 بخش مختلف انجام میشود به طوری که کارآموز پس از یادگیری این سبک توانایی انجام 100-104 تکنیک تخصصی این ماساژ را خواهد داشت.

ابر تگ‌ها: ماساژ تایلندی, آموزش ماساژ تایلندی, ماساژ

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 3271
 • نويسنده: site-admin
 • تاريخ: 28-06-1394, 16:43
28-06-1394, 16:43

ماساژ سوئدی

دسته بندی: سبک های ماساژ » ماساژ سوئدی

این سبک از ماساژ توسط روغن و مواد لیز کننده انجام می شود.استفاده از تکنیک های نوازشی - چرخشی و فشاری مناسب این سبک از ماساژ را به پر طرفدارترین و آرامش بخش ترین سبکهای ماساژ در دنیا تبدیل کرده است.در اکثر نقاط دنیا سبک ماساژ سوئدی با روغن به شکل ها و اسامی مختلفی انجام می شود به طور مثال سبک های ماساژ روسی - آروما تراپی - تایلندی روغنی و ... در انجام تکنیک مشابه یکدیگر می باشند.


به طور کلی نکته ای که باعث متمایز شدن این سبکهای ماساژ از یکدیگر می شود نحوه حرکت دست ویا استفاده از یک یا چند ماده ویا ابزار خاصی در هنگام انجام ماساژ می باشد.به طور مثال نحوه انجام ماساژ آروما تراپی تا حدود زیادی مشابه ماساژ سوئدی می باشد ولی از انواع رایحه های درمانی و آرامش بخش در حین انجام آن استفاده می شود.همین طور در مورد ماساژ با شمع نیز به همین صورت می باشد و تنها تفاوت آن استفاده از شمع داغ به جای روغن است .


سبک ماساژ سوئدی برای افرادی که علاقه به دریافت ماساژ نوازشی همراه با آرامش جسم و روح هستند یک انتخاب بسیار ایده ال می باشد.

ابر تگ‌ها: ماساژ سوئدی, ماساژ روغنی, ماساژ

درباره آموزشگاه ویستامهر :

آموزشگاه ویستامهر از سال 1386 در زمینه آموزش ماساژ و امداد و نجات فعالیت خود را با همکاری دانشگاه تهران آغاز نمود

تماس با ما :

آدرس : تهران ، میدان انقلاب ، نرسیده به جمالزاده شمالی ، کوچه قائم مقام ، بن بست اول ، پلاک 1 ، واحد 8
تلفن : 02166940989
همراه : 09195505203
ایمیل : info@vistamehraca.ir

گوگل مپ :

 
سئو | کاشت مو | صندلی پلاستیکی | بادکنک آرایی